PChS do ratusza z Brunką, do Rady Powiatu z burmistrz Fierek

Dodane: 2018-10-05

Relacja z wczorajszej (5.10) konwencji wyborczej Stowarzyszenia Obywatelskiego Projekt Chojnicka Samorządność, podczas której przedstawili kandydata w wyborach burmistrza Chojnic oraz do Rady Miejskiej Chojnic i Rady Powiatu Chojnickiego.

Odbyła się w siedzibie PChS-u przy ul. Wiśniowej. Poprowadził ją przewodniczący stowarzyszenia Kamil Kaczmarek. Zarekomendował on kandydata na włodarza miasta Mariusza Brunkę, który przed 4 laty był jedynym kontrkandydatem Arseniusza Finstera, burmistrza od 1998 roku. Zdobył wtedy ok. 30% głosów. W tegorocznym wyścigu do fotela burmistrza jest jednym z 5 chętnych. Na konwencji głos jeszcze zabrali m.in. Emilia Kalitta (nr 1 z miasta do Rady Powiatu). Po przedstawieniu kandydatów na radnych Kamil Kaczmarek (od 8.40) przekazał informacje o kandydowaniu do Rady Powiatu aktualnej burmistrz Czerska Jolanty Fierek i jej motywacji w tej sprawie.

Kandydaci PChS do RM Chojnic w okręgu nr 1, nr 2 i nr 3; do Rady Powiatu Chojnickiego: miasto Chojnice, gminy Chojnice i Konarzyny, gmina Czersk.

Tagi: