Wojciech Chylewski organizuje alternatywny kaszubski festiwal folkloru w wersji online

Dodane: 2020-08-20

Na stronie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach ukazało się oświadczenie na temat internetowej zbiórki funduszy na organizację "...Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który odbywał się na Kaszubach na przełomie lipca i sierpnia od ponad 20 lat." Nie jest ona prowadzona przez jego organizatorów.

Autorzy oświadczenia - Dyrektor MFF „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” Zbigniew Studziński oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach Anna Orlikowska, podali m.in.: 

"W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami kojarzącymi tę inicjatywę z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru pn.: „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”, który odbywa się na południowych krańcach Kaszub w ostatnim tygodniu lipca, organizatorzy (...) powyższego festiwalu poczuwają się w obowiązku poinformować Państwa, iż powyższa kwesta nie została zainicjowana przez gminne samorządy i spółkę. Koncepcja ta nie ma nic wspólnego z organizacją MFF pn.: „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” i odbywa się bez naszej zgody. Inicjator zbiórki nie ma również praw autorskich do organizacji festiwalu współorganizowanego przez gminne samorządy i spółkę."

Na stronie zbiórki pn. Pomoc w realizacji Festiwalu Folkloru On-Line "WTF?!-What The Folk?!" na portalu zrzutka.pl znaleźliśmy natomiast takie oświadczenie Michała Kamińskiego:

"Od ponad 20 lat mam przyjemność wspierać technicznie Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który odbywał się zawsze na przełomie lipca i sierpnia w kilku mniejszych i większych miejscowościach na Kaszubach. W związku z zaleceniami rządu w tym roku Festiwal nie może odbyć się w dotychczasowej formie, czyli jako otwarta impreza masowa. Postanowiłem, że jeśli nie można zrobić tego po staremu, to zrobimy to po nowemu. Zrobimy, ponieważ nigdy nie odważyłbym się zrobić tego sam. Jesteśmy doświadczoną ekipą, która jest w stanie zorganizować Festiwal w nowej formie. W formie Videostreamingu! (...)

P.S. 1. Gdybyś był ciekaw, kim jesteśmy:

- Reżyseria, organizacja - Agencja Rozwoju Artystycznego Wojciech Chylewski,

- Dźwięk, światło - Michał Kamiński, Jerzy Kamiński (...)

P.S. 2. Nasza inicjatywa nie jest związana z Festiwalem Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata". Zbieramy pieniądze na alternatywny Festiwal, który ma odbyć się w internetowej przestrzeni."

Foto ze strony zbiórki na zrzutka.pl.

Tagi: