Porozumienie ws. Programu Czyste Powietrze z WFOŚiGW podpisane

Dodane: 2021-04-15

Urząd Miejski 1.03.2021 r. podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku mające na celu promocję oraz realizację programu “Czyste Powietrze”.

Dofinansowanie z programu obejmuje budynki jednorodzinne lub wydzielone w budynku jednorodzinnym lokale mieszkalne z odrębną księgą wieczystą. Beneficjenci, którzy chcą uzyskać dofinansowanie muszą być właścicielami, bądź współwłaścicielami takiego budynku. Dofinansowanie można uzyskać na zadania takie jak: wymiana źródła ciepła – pieca C.O., modernizacja C.W.U., a także termomodernizacją czyli ocieplenie budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Program CZYSTE POWIETRZE przewiduje dofinansowanie:

- Na poziomie podstawowym, do którego zaliczają się osoby o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 100.000 zł,

- Na poziomie podwyższonym, do którego zaliczają się osoby, których przeciętny miesięczny dochód nie przekracza 1400 zł – w gospodarstwie wieloosobowym; 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

W przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania należy przedstawić zaświadczenie o  średnim miesięcznym dochodzie w gospodarstwie domowym. W celu wydania zaświadczenia należy kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chojnicach.

Szczegółowe informacje na temat programu możecie Państwo uzyskać na stronie www.wfos.gdansk.pl oraz w punkcie informacyjno – konsultacyjnym znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Chojnicach. W celu umówienia spotkania proszę o kontakt pod numerem tel. 52 397 18 00 wew. 28.

Tekst i grafika - UM Chojnice. Więcej informacji na stronie UM Chojnice.

Tagi: