LKS Charzykowy zorganizował Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice

Dodane: 2021-10-05

W dniach 3-4 października Ludowy Klub Sportowy Charzykowy zorganizował Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice. Odbywały się równolegle z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików do lat 12, które organizował CHKŻ.

Na starcie regat, które były rozgrywane w klasie Optimist, stanęło 119 zawodników z kilkunastu klubów, m.in z Poznania, Goleniowa, Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Mechelinek, Pucka, wszystkich klubów Trójmiasta, jak zwykle bardzo licznie reprezentowanych, oraz gospodarze z LKS-u i CHKŻ-etu.

Komisja regatowa przeprowadziła 7 wyscigów (4 wyścigi eliminacyjne w sobotę i wyścigi finałowe w niedzielę). Niedzielne zmagania były ciężkim doświadczeniem - silny, porywisty wiatr wymagał bardzo wytężonej uwagi od zawodników i dużego wysiłku fizycznego, jednak młodzi żeglarze doskonale radzili sobie z siłami żywiołu i kończyli wyścig. Regaty odbywały się pod dyktando zawodników z Wybrzeża, którzy wygrywali we wszystkich kategoriach. Najmłodszą zawodniczką regat była Julia Żórawska (8 lat) z YKP Gdynia, a najmłodszym chłopcem Wiktor Balicki (7 lat!) z CHKŻ Chojnice.

3. Natasza Micewicz YKP Gdynia

Spośród gospodarzy najwyżej zostal sklasyfikowany Piotr Sołtysiak (3 w kategorii chłopców) z CHKŻ, 4 miejsce wśród dziewcząt zajęła Zofia Gil (CHKŻ), na 12 miejscu została sklasyfikowana Maria Wojcieszyńska, 24 Zofia Wojcieszyńska, 32 Marcelina Staszków (wszyscy LKS Charzykowy). Na 51 miesjcu wśród chłopców rywalizację zakończył Adam Kikmunter, Maksymilian Kloka został sklasyfikowany na 56 miejscu, a Stanisław Dullek na 59 (cała trójka z LKS Charzykowy).

Więcej zdjęć na profilu facebook LKS Charzykowy.