Załogi z ChKŻ najlepsze w regatach w Mrągowie

Dodane: 2021-10-07

W dniach 1-3 października na wodach Jeziora Czos w Mrągowie odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie zaliczane do Pucharu Polski w klasach 420 oraz L’Equipe. W regatach startowały najlepsze załogi z całego kraju.

Chojnicki Klub Żeglarski reprezentowało 6 załóg: trzy w 420 oraz trzy łodzie klasy L’Equipe. W obu klasach nasze załogi okazały się najlepsze. W klasie L’Equipe zdecydowanie zwyciężyła załoga Franciszek Kosecki, Tadeusz Wiatrowski – wygrali pięć z ośmiu wyścigów. V miejsce zajęła mieszana załoga Mateusz Grabowski (LKS) i Jan Kubiak – falstart w piątym wyścigu zepchnął ich z podium na piąte miejsce. Na szóstym miejscu zakończyla rywalizację załoga Igor Pawłowski i Maurycy Odejewski, którzy również żeglowali bardzo szybko zajmując czołowe miejsca w wyścigach. W klasie 420 zwyciężyła załoga Agnieszka Pawłowska i Dominika Olowiak. W kategorii mężczyzn Jeremi Szczukowski i Patryk Kosmalski. Adam Ciemiński i Wiktor Pawłowski powoli w klasyfikacji pną się do góry. W tych regatach w kilku wyścigach wpływała na górny znak w pierwszej trójce. Brawo dla naszych zawodników.

Tekst i zdjęcie - Chojnicki Klub Żeglarski.