Orange zwleka z inwestycjami w gminie w internet światłowodowy

Dodane: 2022-03-10

Radny z Kłodawy Robert Piesik podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Chojnice po raz enty interweniował w sprawie poprawy jakości połączeń w telefonii mobilnej. Martwi się także brakiem realizacji przez Orange Polska planu inwestycji w światłowód na terenie gminy.

Interpelacja w zasadzie była sprawozdaniem z niedawnej korespondencji radnego z kierownictwem pomorskiego oddziału Orange Polska. Nie mogąc doczekać się realizacji obietnicy o rozpoczęciu budowy sieci światłowodowej, która padła na spotkaniu we wrześniu 2021 w WDK Swornegacie, napisał do inwestora pismo. Oprócz pytania ws. światłowodu; był ciekaw, czy Orange mogłoby zainstalować swój nadajnik na maszcie GSM w Kłodawie, na którym już swe urządzenia mają dwie inne sieci komórkowe; prosił o zwiększenie prędkości internetu mobilnego z nadajnika w Powałkach, gdyż 10-20 Mbitów na sekundę to za mało; ponadto wnioskował o ustawienie w Klosnowie masztu z nadajnikiem, gdyż w tym rejonie jest bardzo słaba jakość połączeń telefonicznych.

- Otrzymana po miesiącu odpowiedź jest bardzo ogólnikowa i mało optymistyczna. Dziwi mnie, że firma, która za 2021 wykazała rekordowy zysk netto, tłumaczy się wstrzymaniem realizacji inwestycji brakiem wystarczających środków finansowych – poinformował radny i sołtys Kłodawy Robert Piesik.

Wójt Zbigniew Szczepański zobowiązał się do udzielenia odpowiedzi radnemu na piśmie.

Więcej szczegółów w relacji video z sesji Rady Gminy.

Tagi: