Nowy cennik na cmentarzu komunalnym będzie w późniejszym terminie

Dodane: 2022-04-06

Wejście w życie nowego cennika na cmentarzu komunalnym zostało odłożone. Wg projektu stawka za pojedynczy grób z pomnikiem miała wzrosnąć z 270 zł na 850 zł za okres 20 lat. Szczegóły nowej wersji cennika być może poznamy na majowej sesji Rady Miejskiej Chojnic.

Pod koniec marca kolejki chętnych do opłacenia dzierżawy na cmentarzu komunalnym po „starych” stawkach liczyły nawet kilkadziesiąt osób. To skłoniło burmistrza Arseniusza Finstera do odłożenia w czasie wejścia w życie nowego cennika, o czym poinformował radnych na ostatniej sesji. - Mam upoważnienie radnych, by nowy cennik, nad którym pracowałem wraz z moimi urzędnikami, wprowadzić. Planowana podwyżka była dość drastyczna, ale takie ceny już funkcjonują w Człuchowie czy Sępólnie Krajeńskim. Tam koszty mediów i pozostałych rzeczy są takie jak w Chojnicach. Postanowiłem ponownie przeprowadzić audyt całości. O jego wynikach poinformuję radnych na kolejnej sesji, która będzie w połowie maja – przekazał burmistrz.

Zauważył, że w cmentarz należy w najbliższym czasie sporo zainwestować, bo kończą się miejsca grzebalne. Zamierza także zastanowić się nad formułą prowadzenia cmentarza, gdyż „teraz miasto dokłada do tego przedsięwzięcia”. Aktualnie administratorem jest firma wyłoniona w przetargu. Wiele wcześniej robił to zakład komunalny.

Zdjęcie cmentarza komunalnego powstało w listopadzie 2020, kiedy Rząd RP wprowadził covidowy zakaz wstępu na cmentarze.

Tagi: