Powiatowi radni na XXV sesji obradowali przez 36 minut

Dodane: 2022-04-14

Wczoraj (13.04) odbyła się XXV sesja Rady Powiatu Chojnickiego. Najprawdopodobniej była najkrótszą w tej kadencji, gdyż obrady trwały 36 minut.

W zasadzie jedynym punktem porządku obrad, przy którym wywiązała się dyskusja, to była „Informacja na temat zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych – podsumowanie 2021/2022.” Tylko radna Mirosława Dalecka miała zapytania. Była zaskoczona, gdy na Alei Brzozowej zauważyła spory ciągnik w trakcie odśnieżania chodnika, dlatego zapytała wicestarostę Mariusza Palucha, czy tej wielkości sprzęt może to realizować. Interesowało ją ponadto, czy został już przeprowadzony objazd kontrolny powiatowych ulic i dróg pod kątem sprawdzenia stanu technicznego jezdni i chodników. - Na pierwsze pytanie odpowiedź brzmi – mogą. Na drugie – kontrola odbędzie się po zakończeniu przez kontrahentów akcji sprzątania pozimowego, która niedawno rozpoczęła się. Jeśli coś kontrola znajdzie, wezwiemy do naprawy – wyjaśnił radnej Mariusz Paluch.

Najwięcej „działo się” w punkcie „wnioski i oświadczenia”. Radni m.in. ostrzegali o fałszywych sms-ach o rzekomym zadłużeniu za zużycie energii elektrycznej; podano przykład naciągnięcia poprzez telefon kobiety z Ukrainy przez osobę mówiącą po rosyjsku; inny radny pytał się starosty, czy na terenie powiatu są schrony dla ludności.

Pod koniec sesji wszyscy radni otrzymali od starosty Marka Szczepańskiego świece wielkanocne, a od przewodniczącego Rady Roberta Skórczewskiego świąteczne życzenia.

Tagi: