W Zbeninach wystawili stos opon, 2 fotele samochodowe i ...2 czteropaki piwa!

Dodane: 2022-04-25

Niektórzy mieszkańcy Gminy Chojnice nadal nie przestrzegają zasad zbiórki odpadów. Nie wiedzą także, co wolno wystawić do zbiórki odpadów ponadgabarytowych. Hitem było wystawienie stosu opon, dwóch foteli samochodowych i … dwóch czteropaków piwa!

Takie zdarzenie miało miejsce w Zbeninach podczas wiosennej edycji zbiórki „gabarytów”. W innym miejscu zdarzyło się znaleźć w kuble na odpady zmieszane drób. Poinformowała o tym dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Anna Michalak na konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice w czwartek 21.04.2022. - Nasza ekipa towarzyszyła w objeździe firmie zajmującej się zbiórką gabarytów. Gdy widzieliśmy takie sytuacje, jak na zdjęciu, pouczaliśmy właścicieli nieruchomości o zasadach zbiórki; ostrzegaliśmy, że w przypadku powtórzenia takich błędów, jak przekraczanie limitu 4 opon na gospodarstwo, czy wystawiania odpadów budowlanych, jak stolarka okienna czy drzwiowa, gruz budowlany czy zużyta ceramika budowlana, będziemy naliczać kary – poinformowała szefowa wydziału.

Bywają nadal takie błędy, jak wrzucanie popiołu i bioodpadów do pojemnika na odpady zmieszane. Znajdowano w nim także martwy drób. Innym błędem jest wrzucanie kartonów po mleku do papierów albo porcelany do szkła. Władze Gminy zapowiadają, że podczas jesiennej akcji zbiórki „gabarytów” także będzie Urząd Gminy prowadził kontrole na posesjach mieszkańców.

Więcej w relacji video.

Aktualizacja z g.18.10. Jak ustaliliśmy, podczas konferencji prasowej p.Michalak przejęzyczyła się. Zamierzała powiedzieć, że kartony po mleku są błędnie wrzucane do pojemnika na papiery (pierwotna wersja - do plastików). Poprawiliśmy tekst w artykule na zgodny z zapisem regulaminu.

Tagi: