Leszek Bonna przekazał burmistrzowi dyplom od Ministra Kultury

Dodane: 2022-05-06

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna przekazał dziś (6.05) burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi dyplom za „Zaangażowanie społeczne na rzecz pamięci narodowej.” Przyznał go Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Miało to miejsce podczas konferencji prasowej w ratuszu. Tak, mając na ubraniu wstążeczkę w barwach ukraińskich, Leszek Bonna uzasadniał decyzję ministra: - Nasza pamięć historyczna, i to jak jest zakorzeniona w sercach i rozumach Polaków, dało o sobie znać po 24.02.2022 po barbarzyńskiej agresji kacapów Putina na wolną Ukrainę. Pokazaliśmy swoją empatię i wielkie serca. Takie działania w kierunku dbania o pamięć na terenie Doliny Śmierci w Chojnicach dostrzegł minister Gliński. Były one za sprawą urzędników w UM, radnych miejskich i wielu mieszkańców – stwierdził wicemarszałek województwa.

Po odebraniu dyplomu burmistrz Arseniusz Finster tak ten fakt skomentował: - Czuję się zaszczycony, że dostałem taki dyplom. Dolina Śmierci wymaga kolejnych działań archeologicznych. Deklaruję wsparcie finansowe na kolejne etapy badań. To miejsce wzmocni się po zrealizowaniu przebudowy Drogi do Igieł, gdyż wtedy powstanie dojazd w to miejsce z prawdziwego zdarzenia, będzie oświetlenie. Należy też pamiętać o wkładzie p.Dawida Kobiałki czy prokuratora z IPN.

Więcej w relacji video.

Tagi: