Na festynie na Targowisku przy ul. Młodzieżowej zbierano na rehabilitację Oliwii

Dodane: 2022-05-07

W sobotę 7.05 na Miejskim Targowisku przy ul. Młodzieżowej odbył się pierwszy festyn zorganizowany przez stowarzyszenie handlowców kierowane przez Macieja Werochowskiego. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela Podwórkowa „Jucha” z Dąbrówki w gminie Kamień Kr.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przewodniczący RM Antoni Szlanga, wiceprzewodnicząca RM Renata Dąbrowska oraz szef Komisji Komunalnej Stanisław Kowalik. Pojawił się także wiceburmistrz Adam Kopczyński. Miał być także burmistrz Arseniusz Finster, który ćwiczył wcześniej w pizzerii Bazylia grę na gitarze, by wraz z Maciejem Werochowskim i Dariuszem Rząską (był inspektorem nadzoru podczas budowy hali targowej) wzmocnić Kapelę Jucha. Niestety, ale sprawy rodzinne zatrzymały go w domu. Jego zdjęcie, na którym jest z resztą kapeli, można było otrzymać w zamian za datek do puszki na sfinansowanie kosztu rehabilitacji Oliwii Stanka z Chojnic. To nie była jedyna okazja, by ją wesprzeć. Skauci Europy i harcerze z ZHP zbierali do puszki datki pośród licznych klientów Targowiska. Puszka stała też przy pawilonie nr 47 z garmażerią, gdzie można było skosztować porcję pierogów lub naleśników. Była i przy pawilonie nr 33 z małą gastronomią Macieja Werochowskiego. Tam pod okiem kucharki z Kijowa powstał barszcz ukraiński. Bardzo smaczny, sprawdziliśmy.

To nie był jedyny akcent ukraiński, gdyż uchodźcy mieszkający w pobliskim hotelu Olimp nie raz stołowali się w pizzerii – restauracji Bazylia. Jego mieszkanka serdecznie podziękowała Polakom i mieszkańcom Chojnic za gościnę i pomoc. Przybysz z Czernihowa zagrał na gitarze kilka utworów, a jego koleżanka recytowała wiersze. Można było na Festynie obejrzeć mini wystawę zabytkowych aut, w tym Małych Fiatów, Skody Octawii oraz motorowera marki Simson z NRD. Maciej Werochowski kupił ten egzemplarz w 1988 na pierwszej w Chojnicach giełdzie samochodowej. Była właśnie na terenie dzisiejszego Targowiska.

Czekamy na kolejną edycję tej bardzo udanej imprezy. Więcej w relacji video oraz w zapisie transmisji prowadzonej na FB Chojnice TV.

Tagi: