80 proc. placów zabaw i siłowni potrzebuje naprawy

Dodane: 2022-05-09

Pod koniec kwietnia br. Urząd Miejski dokonał szczegółowego audytu placów zabaw i plenerowych siłowni. To pokłosie częstych uwag zgłaszanych przez mieszkańców podczas niedawnych zebrań osiedlowych, narzekających na zły stan techniczny tych urządzeń.

Sprawdzono ogółem 25 placów zabaw i siłowni. Bez uwag było tylko pięć z nich, czyli nie wymagają uzupełnienia ubytków czy napraw. Pozostałe mają być doprowadzono do właściwego stanu technicznego do końca czerwca, przed rozpoczęciem wakacji. Ma zadbać o to Wydział Komunalny w ratuszu. Przykładowe usterki do usunięcia: przy ul. Żwirki i Wigury jest brak belki w podeście wieży, śruby w sprężynowcu do wymiany; przy ul. Rzepakowej bocianie gniazdo ma luźną linkę, brak wiaderek, do uzupełnienia zaślepki w kopalni piasku, jest uszkodzony sprzęt w siłowni.

- W 2023 roku planujemy rozpocząć uzupełnianie oraz wymianę zużytych sprzętów na placach zabaw w nowe urządzenia. Będą na to środki w kolejnym budżecie miasta – zapewnił wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Tagi: