Dwudziestolatek kierujący Volkswagenem nieprawidłowo wyprzedzał

Dodane: 2022-05-12

Wczoraj (11.05) wieczorem oficer dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał się wydarzyć na drodze wojewódzkiej pomiędzy Brusami, a Lubnią. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy 20-letni kierowca volkswagena podczas wyprzedzania ciągu pojazdów zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oplem, którym kierowała 26-letnia kobieta.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi od kierujących zabezpieczyli krew do badań, aby ustalić w dalszym toku wyjaśniania okoliczności zdarzenia stan trzeźwości kierujących pojazdami. Funkcjonariusze 20-latkowi kierującemu passatem zatrzymali prawo jazdy. Z powodu uszkodzeń powypadkowych, policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów. W wyniku tego zdarzenia 20-letni mieszkaniec gm. Brusy oraz 26-letnia chojniczanka, która kierowała astrą, z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wyprzedzanie to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. Dlatego podejmując tego typu manewr kierujący powinien upewnić się, czy nie narazi innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Tekst - KPPolicji w Chojnicach, zdjęcie z wypadku - KP PSP w Chojnicach.

Tagi: