Eko-dyskotekę w Ogorzelinach zorganizowały SP i WDK

Dodane: 2022-05-13

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Ogorzelinach przygotowały "Eko-dyskotekę". Wydarzenie to było elementem kampanii "Czyste powietrze w gminie Chojnice".

Podczas dyskoteki odbył się pokaz mody w ekologicznych strojach, mający na celu podkreślenie faktu szkodliwości spalanych w piecach odpadów. Zwróciliśmy uwagę na możliwość wtórnego użycia artykułów takich jak papier, karton, butelki, folie itd.

W ramach Eko-dyskoteki przygotowany został quiz tematyczny, w którym młodzież i dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat zagrożeń wynikających ze spalania w piecach odpadów i konieczności wymiany starych pieców na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Podczas zabawy nie brakowało oczywiscie tanecznej muzyki i kolorowych świateł, które przypominały nam, jak kolorowa jest nasza planeta.

Warto przypomnieć, że dzieci i młodzież szkolna wykonywały różnorodne zadania przez cały okres trwania kampanii ekologicznej. Już wkrótce w WDK w Ogorzelinach będzie można oglądać wystawę, gdzie znajdą się zarówno prace plastyczne w formach obrazów i plakatów, jak i prace przestrzenne przedstawiające stare piece.

Tekst i zdjęcie - WDK Ogorzeliny.

Tagi: