Chojniccy strażacy obchodzili swoje święto

Dodane: 2022-05-14

Cały rok ciężko pracują, wczoraj świętowali. Choć nie wszyscy, bo ktoś musi czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Z okazji Dnia Strażaka w piątek 13 maja na rynku w Chojnicach odbyły się oficjalne powiatowe uroczystości.

Głównym punktem obchodów było wręczenie awansów i nagród wyróżniającym się strażakom. W uroczystościach wzięło udział wielu samorządowców z wszystkich gmin, strażaków nie tylko z powiatu chojnickiego, ale także komendant wojewódzki PSP Piotr Socha, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk oraz poseł Aleksander Mrówczyński. Po „wciągnięciu” flagi narodowej na „maszt”, czyli na strażacki podnośnik i odśpiewaniu hymnu narodowego, komendant powiatowy Błażej Chamier Cieminski wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie kilkudziesięciu strażaków czynnych i emerytowanych odebrało awanse, wyróżnienia i nagrody.

Ostatnim punktem uroczystości były przemówienia gości. W imieniu samorządowców z powiatu chojnickiego gratulacje strażakom w dniu ich święta złożył burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. Poseł Aleksander Mrówczyński zapewnił strażaków, że przy nich czuje się bezpiecznie. Przypomniał, jakie od 2015 roku przyjęto rozwiązania prawne wspierające Straż Pożarną, ile pomocy materialnej i sprzętowej dotarło do jednostek PSP i OSP. Przekazał, że wraz z władzami miasta zabiega o budowę nowej siedziby komendy Policji, wtedy po przeprowadzce strażacy przy ul. Gdańskiej w Chojnicach pozyskają więcej terenu. Natomiast wicewojewoda Mariusz Łuczyk, który także wspomniał o dokonaniach „prostrażackich” rządu, przekazał zgromadzonym na płycie Starego Rynku strażakom, że mają dwóch patronów: - Religijnym jest św. Florian, natomiast świeckim poseł Aleksander Mrówczyński.

Spis wyróżnionych strażaków jest umieszczony na stronie KP PSP w Chojnicach.

Tagi: