Radna Stasińska interpeluje ws. powiatowego miasteczka drogowego

Dodane: 2022-05-24

Powiatowa radna Aleksandra Stasińska wystosowała interpelację do Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego, w której wnosi o budowę powiatowego miasteczka ruchu drogowego. To pokłosie postulatu zgłoszonego przez mieszkańca osiedla Słonecznego na zebraniu z końca kwietnia br.

Zainspirowana sugestią zgłoszoną podczas osiedlowego zebrania radna Aleksandra Stasińska wnosi o jego wybudowanie: „W trosce o życie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a zarazem o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, wnoszę o podjęcie działań wspólnie z miastem Chojnice oraz gminami Chojnice, Czersk, Brusy i Konarzyny zmierzających do powstania powiatowego miasteczka ruchu drogowego. Jest to kompleks obiektów dla uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym przeznaczonym do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia z zakresu ruchu pieszych oraz nauki jazdy na rowerze i motorowerze.”

W odpowiedzi na interpelację Marek Szczepański napisał m.in. że w pełni popiera „inicjatywę utworzenia na naszym terenie infrastruktury przyjaznej najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego”. (...) Uważam jednak, że inicjatywa przedmiotowej inwestycji powinna zostać podjęta ze strony miast, które dysponują terenem i którym na sercu leży troska o taką edukację i wychowanie uczniów prowadzonych przez nie szkół podstawowych, by stali się świadomymi, zachowującymi się bezpiecznie i odpowiedzialnie uczestnikami ruchu drogowego. Jednocześnie informuję, że powyższy temat poruszę na kolejnym Konwencie wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Chojnickiego.”

Warto zauważyć, że kiedyś w parku 1000-lecia istniało miasteczko drogowe wybudowane jeszcze przed 1989 rokiem.

Na zdjęciu Miasteczko Ruchu Drogowego funkcjonujące na terenie WORD w Słupsku.

Tagi: