Amfiteatr w Swornegaciach tylko konserwowany, ten w Charzykowach czeka przebudowa

Dodane: 2022-06-02

Położony nad jez. Karsińskim amfiteatr w Swornegaciach będzie tylko konserwowany; ten w Charzykowach, wybudowany na EuroEkoMeeting 1997, czeka w kolejnej kadencji samorządu gruntowna przebudowa.

Podczas dzisiejszej (2.06) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy zapytaliśmy wójta Zbigniewa Szczepańskiego, czy wzorem charzykowskiego amfiteatru, o którym już wcześniej wspominano o konieczności jego modernizacji; czy także to czeka podobny obiekt w Swornegaciach. Okazało się, że władze gminy nie mają takich planów. - Jedynie, gdy np. zostaną uszkodzone drewniane siedziska wykonane z połówek pni, to tam interweniujemy. Ale mamy bardzo zaawansowane prace nad koncepcją przebudowy amfiteatru w Charzykowach, który został przed laty zaprojektowany przez Jana Sabiniarza – wyjaśnił nam włodarz gminy.

Betonowy obiekt w pobliżu gminnej plaży i jednego z hoteli czeka duża rewolucja. Planowana jest rozbiórka segmentu, który stoi przy wspomnianym hotelu. W zamian powstaną dwa nowe segmenty na terenie, który zlokalizowany jest w kierunku komisariatu Policji. Przez to ilość miejsc zwiększy się z 700 do 999. - Zastanawialiśmy się nad rozbudową do 2000 miejsc, ale wtedy „wpadlibyśmy” w zapisy ustawy o imprezach masowych. Poniżej 1000 osób, to imprezy tzw. rekreacyjne o mniej surowych przepisach – stwierdził wójt Szczepański. Aktualna scena zostanie rozebrana. Nowa scena będzie obrócona w prawo, patrząc od widowni. Otrzyma także pełne zadaszenie, gdyż aktualny daszek ma „wielkość czapki”. Będzie miała wreszcie zaplecze dla wykonawców. Ponadto zostanie odsunięta od widowni, by powstało większe miejsce do tańczenia.

Więcej szczegółów w relacji video.

Tagi: