Plenerowe kino letnie w Ogorzelinach startuje 25 czerwca

Dodane: 2022-06-15

W sobotę 25 czerwca w Ogorzelinach odbędzie się projekcja filmu z 1935 „ABC Miłości". To niezapomniana komedia z udziałem znakomitego komika Adolfa Dymszy oraz utalentowanej i pięknej Marii Bogdy, która w plebiscycie w roku 1929 uznana została na najpiękniejszą Polkę.

Film wyróżnia bezpretensjonalny scenariusz genialnego Mariana Hemara i piosenka „Nic takiego” (przebój z liter alfabetu!) z muzyką Henryka Warsa, którą nucą wciąż kolejne pokolenia Polaków. Projekcja odbędzie się na dziedzińcu przed Wiejskim Domem Kultury. Początek o godz. 22.00.

Film zostały w pełni zrekonstruowany, dzięki temu starsi na pewno będą mogli przypomnieć sobie niedzielne popołudnia, kiedy to telewizja emitowała program „W starym kinie”, dla młodszych natomiast będzie to niewątpliwie rzadka okazja zapoznania się z zabytkami kina narodowego i urokiem śmiesznego dziś konwenansu.

Widzom będą zapewnione miejsca siedzące, ale można przynieść kocyki w razie wieczornego chłodu. Wstęp wolny! Gminny Ośrodek Kultury zaprasza całe rodziny do kina retro pod chmurką!

GOK Chojnice

Tagi: