Opowiedzieli o walkach na ringu Mistrzostw Polski Juniorów

Dodane: 2022-06-22

W miniony weekend dwaj zawodnicy z Boxing Team Chojnice Marcina Gruchały zdobyli medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Opowiedzieli nam o swej drodze na podium.

Srebrnym medalem musiał ukontentować się Szymon Szczukowski, który walczył w kategorii 67 kg. - Moja pierwsza walka z zawodnikiem z Kętrzyna był na tzw. przetarcie. W kolejnej spotkałem się z zawodnikiem z Białegostoku, z którym wygrałem na punkty. W drodze do finału wszystkie 4 walki wygrałem na punkty. W finałowej I rundę przegrałem, ale wg mnie dwie następne, a przede wszystkim ostatnią rundę, wygrałem zdecydowanie. Ale sędziowie mieli inne zdanie – stwierdził Szymon Szczukowski.

W kategorii 86 kg z Chojnic na Mistrzostwa pojechało dwóch zawodników. Niestety, Mateusz Drewek zakończył zawody w II rundzie. - Byłem bardzo dobrze przygotowany do Mistrzostw. Pierwszą walkę wygrałem bez problemów. W kolejnej moim zdaniem zostałem skrzywdzony skandalicznym werdyktem sędziowskim. Miałem w niej wyraźną przewagę. W III rundzie mój przeciwnik był dwa razy liczony. Byłby i trzeci raz, ale sędzie ciągle przerywał moje ataki – przekazał nam Mateusz Drewek.

Natomiast Mikołaj Brzeziński wrócił do Chojnic ze złotym medalem. - W pierwszej walce zmierzyłem się z wyższym o głowę pięściarzem z Oświęcimia, ale wygrałem z nim jednogłośnie na punkty. W finale zmierzyłem się z zawodnikiem walczącym w odwrotnej pozycji, ale wypunktowałem go. Po raz trzeci z nim się spotkałem i wszystkie walki wygrałem – pochwalił się portalowi Mikołaj Brzeziński.

Teraz zawodnicy Boxing Team Chojnice odpoczywają. Ich kolejny występ będzie 14 sierpnia na Chojnickiej Gali Boksu, która będzie na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza. - Wystąpią na niej m.in. wszyscy medaliści i medalistki z naszego klubu. Ring stanie na bieżni przy zadaszonych sektorach stadionu. Bilety będą dostępne od 1 lipca na kupbilecik.pl. Gala rozpocznie się o 17.00, a walka wieczoru będzie ok. 21.30. Moje zaproszenie, jako goście honorowi, przyjęli tacy zasłużeni dla polskiego boksu postacie, jak Krzysztof Kosedowski, Dariusz Michalczewski czy Paweł Skrzecz. Więcej szczegółów podam już niedługo – zapowiedział Marcin Gruchała.

Tagi: