Kolejarz Chojnice ma sponsora tytularnego na nowy sezon

Dodane: 2022-08-02

Kolejarz/Ekomel Chojnice – pod taką nazwą w zbliżającym się sezonie V ligi wystartuje chojnicki klub z ulicy Lichnowskiej. Drużyna trenowana przez Damiana Trzebińskiego zakończyła właśnie okres przygotowawczy do rozgrywek. 

W sobotę 6.08 Kolejarz/Ekomel Chojnice rozegra pierwszy mecz ligowy. Sezon 2021/2022 Kolejarz/Ekomel zakończył na historycznym, piątym miejscu w ligowej tabeli. Wcześniej tylko raz Kolejarzowi udało się zająć tak wysokie miejsce „w okręgówce”. Wówczas w sezonie 2008/2009 w lidze grało jednak 14 drużyn. W zeszłym sezonie Kolejarz zajął V miejsce przy 18 drużynach w grupie.

W przerwie między rozgrywkami w klubie pozostali wszyscy podstawowi zawodnicy, a dodatkowo kadrę zasilili m.in. Sebastian Kartuszyński z Red Devils Chojnice (zagrał już w końcówce zeszłego sezonu), Kamil Cybulski z Gwiazdy Karsin, Sylwester Narloch z Chojniczanki II. Do kadry I drużyny dołączył także Michał Ossowski z drużyny rezerw oraz wyróżniający się zawodnicy drużyny juniorów. W okresie przygotowawczym z drużyną trenował także Japończyk Keita.

Kolejarz/Ekomel przygotowania rozpoczął 5 lipca. W ciągu miesiąca drużyna rozegrała cztery mecze kontrolne, zwyciężając we wszystkich spotkaniach. Kolejno z: MKS Debrzno 4:2, Krajną Sępólno 5:2, Tucholanką Tuchola 4:1 i Rawysem Raciąż 6:3. - Jestem bardzo zadowolony z całego okresu przygotowawczego, jak i również z frekwencji na treningach oraz w springach. Cieszę się, iż udało się utrzymać całą kadrę z poprzedniego sezonu. Skład jest bardzo wyrównany, na kilku pozycjach jest bardzo mocna rywalizacja, a więc liczę, że wyjdzie to na dobre – mówi trener Damian Trzebiński.

Rozgrywki V ligi w sezonie 2022/2023 Kolejarz/Ekomel rozpocznie w sobotę 6 sierpnia z Olimpią Sztum. Na prośbę drużyny gości mecz rozpocznie się już o godz. 11.00. Zapraszamy kibiców! Wstęp bezpłatny. Sponsora tytularnego w nowym sezonie będzie miała także występująca w B-klasie drużyna rezerw – Kolejarz/Krzyś-Bus Chojnice oraz drużyny młodzieżowe.

Kolejarz Chojnice/Olek Knitter

Tagi: