Janusz Korczak na muralu na SP nr 1 w Czersku

Dodane: 2022-08-03

W gminie Czersk powstała inicjatywa na realizację muralu. Wniosek o jej dofinansowanie złożyło stowarzyszenie „Dla Naszej Gminy”. Na ścianie budynku SP nr 1 w Czersku powstanie mural poświęcony Januszowi Korczakowi, który jest patronem tej szkoły. Jego autorem jest Marek Kłosowski.

To będzie kolejny element wyróżniający centrum Czerska. Podobnie, jak mural przedstawiający gen. Hallera, będzie widoczny z Placu Piekarka – targowiska miejskiego. 

Nasze stowarzyszenie napisało wniosek do Ministerstwa Obrony Narodowej i uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację tego zadania – mówi Bogumiła Ropińska. Pieniądze będą wykorzystane na wykonanie muralu, promocję tego zadania oraz na uroczystości związane z jego odsłonięciem. – Te zaplanowaliśmy na 11 listopada – dodaje Bogumiła Ropińska. Autorem malunku będzie czerszczanin Marek „Panco” Kłosowski. To z jego inicjatywy powstał także mural przedstawiający gen. Hallera.

Projekt o nazwie „Stary Doktor, Pan Doktor” – Pan Bohater. Wykonanie muralu upamiętniającego Janusza Korczaka na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku” jest realizowany w ramach konkursu „MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO” organizowanego oraz sfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

UM w Czersku

Tagi: