Harcerze z hufca ZHP Kutno odwiedzili Brusy

Dodane: 2022-08-10

W ośrodku harcerskim w Czernicy przebywali harcerze z Kutna. W piątek 5.08 „eksplorowali” Brusy, dowiedzieli się o początkach skautingu w tej gminie, złożyli „kapsułę czasu” z filmem z życia obozowego przy pomniku zamordowanych podczas II wojny bruskich harcerzy.

Ukryliśmy w kapsule list zawierający informacje o dniu, w którym zakopujemy kapsułę oraz o tym, co dzieje się obecnie na świecie. Przyszłe pokolenia będą tam mogły znaleźć także pendrive z nagranym przez nas filmem, na którym prezentujemy umundurowanie ZHP, czy naszą obecną polską walutę. Oprócz tego umieściliśmy tam pamiątkowe przyszywki oraz przypinki Hufca ZHP Kutno oraz pamiątki z wydarzeń z naszego miasta. Całość dopełniła chusta z zeszłorocznego obozu oraz koszulka z tegorocznego.

Po zakopaniu kapsuły udaliśmy się do niepowtarzalnej Chaty Kaszubskiej, w której mieliśmy przyjemność posłuchać opowieści Mariana Jutrzenka Trzebiatowskiego o początkach skautingu w Brusach oraz licznych ciekawostek o mieście. Następnie pracownicy Chaty zapoznali nas z kulturą kaszubską - z charakterystycznymi instrumentami, czy z alfabetem. Wpisaliśmy się także do pamiątkowej księgi.
Na koniec eksploracji miasta udaliśmy się do cudownego sklepu z antykami. Każdy z nas wyszedł z niego z niepowtarzalną pamiątką! Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Brusach za współpracę i bezinteresowną pomoc! Był to wspaniały czas! 

Tekst M. Dryńkowska - ZHP Kutno, fot. Gmina Brusy 

Tagi: