Niedzielna Noc Operetkowa była bez deszczu

Dodane: 2022-08-22

Z niedzielną częścią X Chojnickich Nocy Operetkowych aura obeszła się łaskawie. Dzięki temu publiczność, która zajęła wszystkie miejsca w Fosie, mogła bez problemów „parasolowych” obejrzeć występ trio Sopranissimo oraz Orkiestry Symfoników Bydgoskich.

Rodzinny duet Marek Czekała i Emilia Czekała tylko raz razem pojawił się na scenie otwierając wspólnie Noc Operetkową, gdyż wczoraj (21.08) dyrygował orkiestrą Ruben Silva z Boliwii. W roli głównej na scenie było żeńskie trio Sopranissimo w składzie Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka oraz Agnieszka Adamczak. W taki dowcipny sposób Emilia Czekała je przedstawiła: - Zaprosiliśmy trio, a dziewczyny przyjechały w kwartecie. Jedna z naszych pań jest dzisiaj w „dwupaku”.

W czasie koncertu wykonywano nie tylko arie operowe i operetkowe, ale i przeboje z Broadwayu, ABBY czy z filmu „Misja”. Towarzyszył orkiestrze i sopranistkom, które w 2018 roku zostały nagrodzone Superwiktorem za Muzyczne Odkrycie Roku, trzyosobowy zespół taneczny DanceRouge. Na zakończenie była okazja zaśpiewać „Sto lat!” Joannie Horodko, która właśnie tego dnia obchodziła kolejne „naste” urodziny.

W trakcie Nocy przeprowadziliśmy kilkuminutową transmisję na FB Chojnice TV. Więcej zdjęć w pokazie slajdów.

Tagi: