Gmina Chojnice szuka nieopodatkowane domki letniskowe

Dodane: 2022-09-07

Władze Gminy Chojnice postanowiły zweryfikować wyniki ogólnopolskiej inwentaryzacji geodezyjnej, która była przeprowadzona przed 15 laty. Niedawno okazało się, że na jednej z ulic w Małych Swornegaciach z 10 domków tylko 4 są w ewidencji podatkowej UG i na inwentaryzacji.

Wójt Zbigniew Szczepański na ubiegłotygodniowej (1.09) konferencji prasowej zapowiedział przeprowadzenie kontroli na terenie gminy, która ma ustalić, czy wszystkie domki letniskowe są opodatkowane. W pierwszej kolejności będą zbadane tereny pomiędzy Swornegaciami, a rzeką Zbrzycą, które ostatnio cieszą się dużą popularnością wśród turystycznych inwestorów budujących na tzw. zgłoszenie domki do 35 m2.

- Rozmawiałem na ten temat ze starostą Markiem Szczepańskim. Dostaniemy wgląd w rejestr zgłoszeń i będziemy na razie wysyłać tylko pisma domagające się uaktualnienia deklaracji podatkowej. Potem pójdą kontrole i mandaty karne w wysokości zaległych podatków do 5 lat wstecz oraz odsetki karne – przekazał wójt Zbigniew Szczepański.

Fot. archiwum

Tagi: