Jest kompromis ws. nowego boiska i miniparku obok MODRAKA

Dodane: 2022-09-12

Udało się zmieścić na terenie pomiędzy MODRAK-iem, a powstającym żłobkiem; i nowe boisko treningowe, i minipark osiedlowy. Kompromis został zawarty na nieformalnym spotkaniu w ratuszu radnych, w tym członków Komisji Kultury i Sportu, oraz samorządowców z Osiedla Hallera – Bursztynowe.

Poinformował o tym na poniedziałkowej (12.09) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, który był inicjatorem tego spotkania. Niestety, nie odbyły się te rozmowy na posiedzeniu komisji RM, jak zapowiadano na poprzedniej sesji RM, dlatego nie byliśmy na nim.

Ostatecznie drugie boisko treningowe kompleksu MODRAK będzie o wymiarach 94 m na 61 m. Będzie ulokowane w pobliżu ogrodów kamienic przy ul. Ceynowy oraz przy pobliskim MODRAK-u. Na zdjęciu z konferencji to obszar pokryty ukośnymi pasami, jest także na zdjęciu z terenu. Natomiast pozostałą część obszaru przy nowej drodze (dojazd do żłobka będącego w trakcie budowy), która połączy ul. Ceynowy (wjazd obok przedszkola) z wykonaną w ubr. ul. Rybacką na obrzeżu osiedla Bursztynowego, zajmie minipark osiedlowy. Będzie miał powierzchnię 10 tys. m2. Drzewa, które są pod ochroną, zostaną zachowane. Wycięte będzie tylko kilka drzew i krzewy, które rosną na terenie przyszłego boiska.

- Na najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie zgłoszony projekt uchwały ws. kwoty 130 tys. zł na projekt nie tylko boiska. Te pieniądze pójdą także na projekt terenu rekreacyjnego. Cieszę się, że udało się doprowadzić do symbiozy sportu z oczekiwaniami mieszkańców - przekazał burmistrz.

Tagi: