Wojewódzkie Dożynki będą w Debrznie

Dodane: 2022-09-16

Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się w Debrznie w powiecie człuchowskim. Po raz pierwszy będzie to dwudniowa impreza. Gwiazdą pierwszego dnia (sobota 17.09) będzie zespół Brathanki. Zaprezentuje się także duet RoomX z utworem promującym powiat chojnicki.

W sobotę zaplanowano m.in. Kongres Wsi Pomorskiej, Spartakiadę Dożynkową, prezentacja powiatów oraz występy zespołów folklorystycznych, Ukrainian Folk oraz Brathanki. Przez obydwa dni Dożynek będzie odbywał się Jarmark.

W niedzielę 18.09 po mszy św. i korowodzie dożynkowym odbędzie się właściwy ceremoniał. Po nim rozpocznie się Biesiada Dożynkowa z udziałem m.in. zespołów Zadry, Słupianki, Słowinki, Biesiadny Ansambl Artystyczny. W Debrznie będzie także delegacja z powiatu chojnickiego.

- Będzie na Dożynkach stoisko naszego powiatu, na którym będziemy promować m.in. Marszrutę Kaszubską oraz kulinaria przygotowane przez członkinie KGW w Łęgu. Weźmiemy także udział w spartakiadzie. Ja mam rzucać ringiem, wicestarosta kaloszem. Jedna z konkurencji ma polegać na biegu z taczką i pasażerem – przekazał na niedawnej konferencji prasowej starosta Marek Szczepański.

Dożynkową Mszę św. z kościoła w Debrznie Chojnice TV będzie transmitował w serwisie YouTube i na www.chojnice.tv.

Ilustracją jest screen z naszej niedawnej transmisji mszy św. z Lichnów. Przedstawia wieniec dożynkowy, który mieszkańcy tej miejscowości zawiozą do Debrzna do Dożynki.

Tagi: