Regaty o Puchar Wójta gminy Chojnice w najbliższy weekend

Dodane: 2022-10-04

Ludowy Klub Sportowy Charzykowy serdecznie zaprasza na Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice, które będą rozgrywane w dniach 8 - 9 października (sobota - niedziela) na akwenie Jeziora Charzykowskiego.

Żeglarze w Charzykowach powoli kończą sezon regatowy. Zaczęliśmy pół roku temu na początku kwietnia Regatami Otwarcia Sezonu. Ten rok jest dla nas wyjątkowy - świętujemy 100 rocznicę powstania pierwszego klubu żeglarskiego /Klubu Żeglarskiego Chojnice/ w odrodzonej Rzeczypospolitej. Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice mają bardzo długa tradycję - były rozgrywane już w latach 90-tych, na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez LKS Charzykowy.

Do rywalizacji zapraszamy zawodników klas: 420, L`equipe, Open Skiff oraz oczywiście optimiściarzy (grupę A i B). Wyścigi będą odbywały się w Charzykowach na tzw. „Małym Jeziorze”. Wszyscy uczestnicy regat otrzymają pamiątkowe upominki okolicznościowe, najlepsi zawodnicy otrzymają piękne statuetki oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzca pierwszego wyścigu regat w klasie Optimist w grupie B otrzyma puchar - Memoriał Teresy Januszewskiej.

Wojciech Rolbiecki/LKS Charzykowy

Tagi: