Komandor Krzysztof Pestka został Honorowym Obywatelem Miasta Chojnice

Dodane: 2022-10-25

Jednomyślnie miejscy radni na wczorajszej (24.10) sesji podjęli uchwałę ws. nadania Krzysztofowi Pestce, b. długoletniemu komandorowi Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, tytułu Honorowego Obywatela Miasta Chojnice.

W sali obrad Rady Miasta podczas uroczystości nadania obecny był także nowy komandor Dariusz Jasnowski. Burmistrz Arseniusz Finster, nim wręczył okolicznościową statuetkę z żaglówką Krzysztofowi Pestce, wspomniał o nim w ciepłych słowach: - Dla mnie kluczowym momentem w kontaktach z komandorem Krzysztofem Pestką była budowa portu jachtowego w Charzykowach. To była chyba pierwsza miejska inwestycja poza granicami Chojnic. Widział on w niej rozwój klubu i Charzyków. Pragnę w imieniu radnych i mieszkańców Chojnic serdecznie podziękować za działalność w Chojnickim Klubie Żeglarskim. Na pamiątkę dzisiejszej uroczystości proszę przyjąć statuetkę z żaglówką i wygrawerowanym napisem „Komandorowi ChKŻ Krzysztofowi Pestce za wzorową współpracę z Miastem Chojnice.

Głos zabrał także nowy Honorowy Obywatel Miasta Chojnice: - Kiedy usłyszałem o tej inicjatywie, to pomyślałem – dlaczego ja, przecież robię to, co do mnie należy. Nie byłoby takiej pozycji ChKŻw Polsce, gdyby nie nasz najlepszy od lat sponsor, jakim jest miasto Chojnice, za co serdecznie dziękuję. Zawsze w ratuszu spotykałem się z ogromną życzliwością. Chciałbym Państwu życzyć dużo zdrowia i wzajemnej życzliwości, bo to pomoże nam przetrwać trudne czasy.

Zdjęcie - UM Chojnice.

Tagi: