Jednak nie będzie na os. Kolejarz domów modułowych dla uchodźców

Dodane: 2022-10-26

W kwietniu 2022 chojnicka firma MTB zaproponowała władzom miasta bezpłatne przekazanie na rzecz ukraińskich uchodźców sześciu domków modułowych o powierzchni 88 m2 każdy. Miały stanąć na miejskim gruncie przy ulicy Armii Krajowej. Firma wycofała się z tego pomysłu.

Był on przedmiotem debaty i głosowania nad realizacją na kwietniowym zebraniu sprawozdawczym samorządu mieszkańców osiedla Kolejarz. Obecni byli na tym zebraniu także wiceprezes firmy MTB i Miejski Architekt (wizualizacja domków w artykule pochodzi z naszej relacji ww. zebrania). Informacja o rezygnacji firmy MTB została ujawniona przez burmistrza Arseniusza Finstera na poniedziałkowej (24.10) sesji Rady Miejskiej dzięki zapytaniu radnego Bartosza Blumy zadanemu podczas debaty nad projektem nowelizacji tego rocznego budżetu. - Jak wygląda realizacja uzbrojenia za kwotę 200 tys. zł pod budowę zespołu domków modułowych od firmy MTB, które mają stanąć na osiedlu Kolejarz. Są one ujęte w budżecie 2022 roku – zapytał radny, mieszkaniec osiedla Pawłówko.

- Firma MTB wycofała się ze swej propozycji budowy domów dla uchodźców z Ukrainy. Na kanwie tej propozycji odbyłem konsultacje w imieniu mieszkańców z Janem Semrauem. Zaproponował nowy podział tej nieruchomości na działki pod budowę domów jednorodzinnych z miejscem na funkcje parkowe. Ten projekt będzie przedstawiony na posiedzeniach komisji RM. W 2023 być może odbędzie się przetarg na wspomniane działki. Środki pozyskane z niego pozostaną na osiedlu Kolejarz. Jeśli Zarząd SMO będzie chciał z nich wybudować świetlicę osiedlową, o ile wystarczą, to nie stawiam przeszkód – wyjaśnił burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: