Ruszyła druga edycja akcji odkrywającej lokalne talenty

Dodane: 2022-11-08

Akcja została zainicjowana przez ChCK w pandemicznym 2020 roku z myślą i w trosce o lokalnych artystów, twórców i pasjonatów podczas lockdownu. Teraz powraca w II odsłonie i jest kierowana do wszystkich, którzy pragną ze swoją twórczością wyjść do szerszego grona odbiorców, zaistnieć na autorskiej wystawie, koncercie, czy performansie.

Liczy się pasja i talent, bez względu na posiadane wykształcenie i doświadczenie. Pierwsza część akcji prowadzona jest online i polega na dzieleniu się swoimi pracami, nagraniami pod hashtagiem #mójdomkultury w social mediach. Druga, finałowa część, to prezentacje laureatów w Chojnickim Centrum Kultury realizowane w formie interdyscyplinarnych wydarzeń z obecnością publiczności.

Akcję podzielono na 4 kategorie: obraz, dźwięk, słowo, ruch. Czekamy na zgłoszenia od osób czujących się swobodnie w obszarach muzyki, malarstwa i rysunku, fotografii, filmu, także rzeźby, grafiki. Zapraszamy autorów poezji, czy performerów. Dla wielu uczestników będzie to pierwszy krok do wyniesienia działań artystycznych na otwarte wody, ale i szansa na zauważenie i dalszy rozwój.

Jak wziąć udział w akcji? Wystarczy zamieścić autorską pracę na swoim Facebooku lub/i Instagramie pod hashtagiem #mójdomkultury oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.ckchojnice.pl. Należy mieć skończone 13 lat. Ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń jest 9 stycznia 2023.

Po tym terminie kapituła konkursowa wyłoni dziesięciu laureatów drugiej edycji #mójdomkultury, z którymi będzie można spotkać się na żywo w ramach interdyscyplinarnych wydarzeń kulturalnych w „chaceku”. Organizator może wyróżnić więcej osób - tak się stało na pierwszej edycji, w ramach której podczas trzech wydarzeń zaprezentowało się aż 26 finalistów.

Więcej na stronie ChCK.

ChCK

Tagi: