Warsztaty z wyobraźni z Grzegorzem Szlangą w charzykowskiej Bibliotece

Dodane: 2022-11-08

W piątek 4.11 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odbyły się wyjątkowe warsztaty z wyobraźni. Poprowadzili je Grzegorz Szlanga oraz Martyna Jażdżejewska.

Grzegorz Szlanga jest znany jako reżyser oraz aktor, prowadzący przez lata Chojnickie Studio Rapsodyczne, a aktualnie Projekt 41, tym razem przedstawił się nam jednak jako pisarz. Nasz gość jest twórcą książeczek dla dzieci „Janek i kot” oraz kontynuacji „Basia i kot”. Po bardzo ciekawych warsztatach słowa odbyły się warsztaty ilustratorskie z Martyną Jażdżejewską, ilustratorką książek Grzegorza Szlangi, która pokazała dzieciom, jak rysuje się karykaturę na podstawie postaci autora książki. Nasi czytelnicy wykazali się oczywiście niesamowitą wyobraźnią. Na koniec uczestnicy pod czujnym okiem gości wykorzystali nowo zdobytą wiedzę w praktyce, tworząc własne karykatury. Serdecznie dziękujemy za niesamowite warsztaty, z niecierpliwością czekamy na trzecią część przygód Agenta Kota.

Jeżeli chcecie poznać przygody Agenta Kota, zapraszamy do biblioteki. Książeczki „Janek i kot” oraz „Basia i kot” ze specjalną dedykacją od twórców słowa i ilustracji czekają do wypożyczenia.

GOK Chojnice

Tagi: