Biegali na stadionie Kolejarza i w parku 1000-lecia w Święto Niepodległości

Dodane: 2022-11-14

Ponad 160 osób wzięło udział w dwóch biegach organizowanych z okazji Święta Niepodległości przez klub ChKS Kolejarz na stadionie przy ul. Lichnowskiej i w parku 1000-lecia, a dokładniej przez sekcję biegową Florian oraz sekcję lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży.

Około 80 dzieci w kilku kategoriach wiekowych wystartowało w drugiej edycji biegów z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada na stadionie Kolejarza. Dla najszybszych młodych zawodników były medale, a na wszystkich startujących czekały słodkości.

Po południe tego dnia odbyła się – zorganizowana przez sekcję Florian - kolejna edycja biegów dla dorosłych. W biegu dookoła Parku 1000-lecia (4 okrążenia) wystartowało ponad 80 zawodniczek i zawodników, którzy zgodnie z prośbą organizatorów w większości ubrani byli w barwy biało-czerwone. Na mecie wyróżniono m.in. najszybszych biegaczy, ale także tych najbardziej eksponujących barwy narodowe. Jednak w obu przypadkach liczyła się przede wszystkim dobra, sportowa zabawa z okazji dzisiejszego święta.

Oba biegi były też okazją do wsparcia małej Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, która walczy z chorobą SMA. Jej bliskim brakuje jeszcze 3,7 mln zł, aby dziewczynka dostała lek ratujący jej zdrowie i życie. Zawodnicy, ich bliscy oraz kibice zasilili prowadzoną zbiórkę pieniędzy, za co w imieniu Zosi i jej bliskich dziękujemy i cieszymy się, że jako klub mogliśmy wspomóc tę akcję. Trzymamy kciuki za Zosię!

ChKS Kolejarz

Tagi: