O tymczasowy wyjazd z Rzepakowej ma dbać wykonawca remontu

Dodane: 2022-11-15

Podczas wczorajszego (14.11) posiedzenia komisji komunalnej Bartosz Bluma pytał o tymczasową organizację ruchu na czas wielomiesięcznego remontu ul. Rzepakowej na osiedlu Bursztynowym oraz o „zarządcę” prowizorycznego wyjazdu na ul. Rybacką.

Nawiązał w swej wypowiedzi do sprzecznych informacji władz miasta nt. możliwości komunikowania się mieszkańców ul. Rzepakowej z ul. Igielską poprzez ul. Jantarową, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Poprosił dyrektora Wydziału Komunalnego Jarosława Rekowskiego o przedstawienie zasad tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu ul. Rzepakowej, kto ją zatwierdził oraz w kogo gestii jest dbanie o utrzymanie przejezdności wyjazdu z parkingu przy ul. Rzepakowej 10 na ul. Rybacką.

Dyrektor wyjaśnił radnemu, że na pewno nie będzie na nim asfaltu. To, by nawierzchnia tego połączenia była zdatna do przejazdu nie tylko przez ciężarówki, to zadanie wykonawcy remontu. Ma też być utrzymywana jak najdłużej, aktualnie realizowana, możliwość ruchu wahadłowego ulicą Rzepakową. - Całe zadanie zostało podzielone na trzy etapy. W tej chwili roboty skoncentrowały się na odcinku od Rybackiej do kościoła. Rozpoczęły się od budowy kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem będzie odcinek od Rybackiej do Modrej, potem od Modrej do Ceynowy. A tymczasową organizację ruchu zatwierdziło Starostwo Powiatowe – odpowiedział radnemu dyrektor Rekowski.

W swej odpowiedzi szef Wydziału Komunalnego nie odniósł się do wątku ulicy Jantarowej. Gdy zbieraliśmy informacje do tekstu z 31.08.2022 nt. skrzyżowania Rzepakowa – Rybacka zapytaliśmy dyrektora o pomysł ratusza na tymczasową organizację ruchu, gdy ruszy remont ul. Rzepakowej. Usłyszeliśmy, że jedna z możliwości, to przejazd ul. Jantarową. Na naszą uwagę, że obydwa jej krańce posiadają szlabany, złożył deklarację rozmów z tamtejszą Wspólnotą. Jak życie pokazało, były bez sukcesu.

Na slajdzie tymczasowy wyjazd z ul. Rzepakowej obok budynku Rzepakowa 10 na ul. Rybacką. 

Tagi: