W Święto Niepodległości śpiewano piosenki z XX-lecia międzywojennego

Dodane: 2022-11-16

Po raz ósmy Narodowe Święto Niepodległości w Chojnicach zostało uczczone koncertem Kawiarenki Piosenki Polskiej. W 104 rocznicę odzyskania niepodległości zagościły przedwojenne przeboje.

Dawnych wspomnień czar przywróciliśmy za sprawą Fogga i walca Francois, który wykonali organizatorzy - młodzież Dworku. Następnie sceną zawładnęli laureaci VIII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej. W klimat przedwojennej rewii wprowadził nas Karol Drzewoszewski, aktor scen muzycznych i twórca Trójmiejskiej Akademii Stepowania.

Gratulujemy wszystkim laureatom zdobytych nagród i wyróżnień. Nagrodą dla uczestników konkursu jest również wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy już 11.12.2022.

Prezentacje solistów i zespołów zostały ocenione w kategorii szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Młodzież prezentowała wysoki poziom artystyczny.

Solista. I miejsce: Zuzanna Krysa, Zofia Kosobucka, Helena Kosobucka, Kinga Banach; II miejsce:

Agata Niemiec, Maja Moskal, Małgorzata Drzewicka. III miejsca nie przyznano. Wyróżnienia: Jessica Zakrzewska, Izabela Brzezińska, Amelia Dudzik, Bianka Ostrowska, Marlena Krygowska, Alicja Główczewska, Magdalena Klaszyńska, Michalina Domagała, Zofia Szuca, Paweł Lemańczyk.

Zespół. Wyróżnienia: Barbara Januszewska i Zofia Twardysz, Marta Lewandowska i Martyna Urbańska.

Komisja Konkursowa pracowała w składzie: Katarzyna Kokowska - teoretyk muzyki oraz Marek Kokowski - dyrektor Szkoły Muzycznej w Złotowie.

Byliśmy również obecni tego dnia na Starym Rynku w Chojnicach z kawą i rogalikami oraz rowerową rikszą. W autobusie linii nr 7 MZK Chojnice odśpiewaliśmy z podróżnymi pieśni patriotyczne. W tym roku na zapleczu naszych wydarzeń pomagali nam niesamowicie zorganizowani wolontariusze z Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach na czele z Angelo Wahl. Za pomoc dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnicach. Składamy serdeczne podziękowania młodzieży powiatu chojnickiego oraz ich opiekunom.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Dworek Polski", współorganizatorami Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice i Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane zostało przez Powiat Chojnicki i Gminę Miejską Chojnice.

FB Stowarzyszenia "Dworek Polski"

Tagi: