Ruszyła szósta edycja cyklu `Podziel się pasją`

Dodane: 2022-11-18

Rozpoczął się szósty rok projektu, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i ludzi z pasjami. Najważniejszym jego zadaniem jest pobudzanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Jacek Hałuszkiewicz z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Angowickiej.

Każda grupa wiekowa ma możliwość odnalezienia tego czegoś, co pomoże jej się rozwijać czy odpocząć. Podczas każdego eventu osobom, które zaprezentują swoje zainteresowania, zostaje nadany tytuł "Człowiek z pasją". Prawie 40 osób z naszego regionu (i nie tylko) zostało wyróżnionych tytułem honorowym. W czwartek 17.11 za wyjątkowe pasje i dzielenie się nimi wyróżniono Piotra Hoszowskiego, który w ciągu 20 lat uzbierał kolekcję 51 tysięcy długopisów oraz Mariusza Gostomczyka. Mariusz ma 15 lat i z zapałem układa klocki Lego. Obecnie jest to najmłodszy posiadacz tytułu "Człowiek z pasją". Każda postać ma opisaną historię. Mariusz kręci filmy poklatkowe, ustawia tła, co powoduje, że jego dzieła ożywają. Tym bardziej cieszymy się z jego wyróżnienia, bo jest to nasz uczeń ze Szkoły na Angowickiej.

„Podziel się pasją” to ciekawa alternatywa spędzania czasu wolnego dla młodzieży łącząca edukację i zainteresowania. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, bo za tydzień druga odsłona, na którą serdecznie zapraszamy w czwartek 24 listopada o 17.00 na świetlicy w Zespole Szkół nr 2 w Chojnicach.

Jacek Hałuszkiewicz

Tagi: