Do 5 XII czynna w ChCK wystawa o Kazimierzu Pułakowskim

Dodane: 2022-11-21

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy poświęconej jednemu z wieloletnich pracowników - Kazimierza Pułakowskiego. Czynna jest w holu przy wyjściu na ul. Swarożyca do 5 grudnia.

Składają się na nią archiwalne zdjęcie dokumentujące twórczość instruktora ChCK, który całe swoje życie artystyczne poświęcił sztuce, między innymi prowadząc chór "Astry" i zespół akordeonowy. Kazimierz Pułakowski urodził się 17 września 1929 roku w Chojnicach. W 1952 roku ukończył Liceum Pedagogiczne w Bydgoszczy, po czym rozpoczął pracę nauczycielską w Chojnicach. W latach 1954  - 2002 pracował w Społecznym Ognisku Artystycznym, jako nauczyciel gry na akordeonie. Od 1952 roku był związany z Powiatowym Domem Kultury, jako współtwórca i członek zespołu muzycznego Odeon. Od 1955 do 2002 r. był etatowym instruktorem Domu Kultury.

Tworzył i prowadził grupy muzyczne, zespół wokalny, młodzieżowy zespół akordeonowy, big band Rytm, Kaszubską Kapelę Ludową "Tury", chór seniorów Astry. Kształcił muzycznie kilka pokoleń młodych chojniczan, wielu jego wychowanków kontynuowało naukę w średniej szkole muzycznej. W uznaniu zasług dla rozwoju kultury, a szczególnie upowszechnienia kultury muzycznej w Chojnicach, Rada Miejska przyznała mu w 2008 roku tytuł zasłużonego obywatela Chojnic. Zmarł 25 września 2011 r.

Tekst - Red. i ChCK. Zdjęcia w artykule i na FB są autorstwa Chojnice TV.

Tagi: