Biegacze z Floriana zakończyli tegoroczny sezon

Dodane: 2022-11-24

Zawodnicy sekcji biegowej Florian przy ChKS Kolejarz Chojnice oficjalnie zakończyli sezon biegowy 2022, choć przed nimi jeszcze trzy starty. Tradycyjnie rozpoczął się 1 stycznia 33 Biegiem Noworocznym.

W styczniu Florianie biegali jeszcze m.in. z okazji 70-tych urodzin Jerzego Rudnika oraz w rocznicę śmierci Zbigniewa Wiśniewskiego. W kolejnych miesiącach zawodnicy Floriana biegali na trasach w całej Polsce, m.in. w Hajnówce, Człuchowie, Poznaniu, Warszawie (warto podkreślić, że wszystkie dotychczasowe maratony ukończył Franciszek Kąkol), Bydgoszczy, a także w tych regionalnych w Tucholi, Czarnem, Charzykowach czy Chojnicach oraz wielu innych. Warto też odnotować, iż 1 kwietnia w ratuszu odbyła się promocja publikacji wydanej z okazji przebiegnięcia 200. maratonów przez Andrzeja Górnowicza. W tym roku Florianie planują jeszcze trzy starty: 26 listopada w Kruszce, Bieg Opłatkowy w Wituni oraz Parkrun w Charzykowach.

Zakończenie sezonu było idealną okazją do wyróżnienia kilku zawodników. Zbigniew Świerczyński i Franciszek Kąkol mają bowiem za sobą już 500 biegów w barwach Floriana, a Jacek Łożyński – 400. Rekordzistą jest jednak obchodzący w tym roku 70 urodziny Jerzy Rudnik, który w barwach Floriana przebiegł już 1150 biegów. – Wszystkim biegaczom sekcji Florian dziękuję za aktywność i reprezentowanie barw klubowych, Krzysztofowi Dziadczykowi za organizację Biegu Niepodległości i pamięci Zbyszka Wiśniewskiego, a Jerzemu Rudnikowi za prowadzenie statystyk – mówił Andrzej Górnowicz. Florianom gratulował także prezes klubu Jacek Zakrzewski. W dyskusji poruszono m.in. sprawę organizacji Biegów Strażackich oraz brak pomieszczenia do ekspozycji pamiątek i trofeów klubowych.

Tekst i foto Olek Knitter/ChKS Kolejarz

Tagi: