W Kruszce pobiegli charytatywnie dla Darka Wałdocha

Dodane: 2022-11-27

W sobotę 26 listopada ponad 150 biegaczy i „kijkarzy” biegło i maszerowało w charytatywnej imprezie, którą zorganizowała społeczność Kruszki w gminie Chojnice na rzecz wsparcia jej ciężko chorego mieszkańca – Dariusza Wałdocha.

Głównymi organizatorami były siostry i zarazem biegaczki – Kamila Grzonka i Karolina Szmaglińska, oraz OSP Nowa Cerkiew. Zaangażowali się jednak w sprawne przeprowadzenie imprezy, jak i ugoszczenie uczestników, wszyscy mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości. Przed startem głos zabrali m.in. ks. Jarosław Kaźmierczak, proboszcz parafii w Nowej Cerkwi, oraz ojciec Dariusza Andrzej Wałdoch. On też dał znak do startu i biegaczom, i maszerującym z kijkami, wystrzałem ze specjalnego pistoletu.

Start i meta była przy wiejskiej świetlicy. Przy niej też stanął ogrzewany namiot ze stołami i stoiskami z kawą i herbatą. Na stołach na uczestników i kibiców czekały domowe ciasto upieczone przez mieszkańców Kruszki. Przy namiocie częstowano kiełbaską z grilla i smaczną grochówką.

Konferansjerem biegowej imprezy był Michał Rytlewski, który tym razem dał szansę wygrać innym, jak dowcipnie zaznaczył, gdyż jest także znanym biegaczem. Pierwsze miejsce na trasie długości 6 km zajął Krzysztof Kapischka z Charzyków z czasem 23 minuty 53 sekundy. Jako drugi przybiegł Piotr Michałowski z Przechlewa (24.10), trzeci był Stefan Wojtas z Człuchowa (25.28). Pierwszą kobietą na mecie (i szóstym uczestnikiem ogółem) była Adrianna Drewczyńska z Chojnic (26.07). Drugą była jedna z organizatorek Kamila Grzonka z Bytoni (27.01). Ponadto w Kruszce biegli zawodnicy i zawodniczki m.in. z Run Team Sępólno Kr., Florian Chojnice, Morsy Zblewo, Tripaka Przechlewo, Biegające Śliwice, Sokół Zblewo, Santana Wielki Klincz, Wtorkowy Trening z Grudziądza, Totalnie Biegnięci z Chojnic, Metrożercy z Miroszewa. Byli też mieszkańcy Chojniczek z sołtysem Tomaszem Sujakiem, Redy, Starogardu Gdańskiego, Łubiany, Kłodawy, a pewna mieszkanka Rytla (na zdjęciu) biegła z wózkiem, w którym był jej synek. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal wykonany z drewnianej sklejki.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii z imprezy umieszczonej na FB Chojnice TV.

Tagi: