Będą zmiany w strefach równorzędnych skrzyżowań

Dodane: 2022-12-08

Wkrótce będzie wdrożone wyłączenie ul. Wiśniowej na os. Słonecznym ze strefy równorzędnych skrzyżowań. Zapowiedział to w lipcu 2022 na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Natomiast ul. Zapolska, gdzie na skrzyżowaniu jej z ul. Żeromskiego jest „epidemia” kolizji, uzyska dodatkowe poziome oznakowanie.

Informacje te przekazał na wczorajszym (7.12) posiedzeniu Rady Samorządów Osiedlowych dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski. Temat ten poruszyła szefowa samorządu mieszkańców Osiedla Bytowskiego – Asnyka Agnieszka Lewińska. - Mieszkańcy osiedla dzwonią do mnie, także odwiedzają, z pytaniem, czy ich pisma i petycje ws. powrotu poprzedniej organizacji ruchu, sprzed wprowadzenia systemu równorzędnych skrzyżowań, mogą coś zmienić - przekazała radna miejska.

Dyrektor Rekowski wyjaśnił, że jednym z powodów wprowadzenia wspomnianych stref na osiedlach Słonecznym, Bytowskim i szczególnie na Kolejarzu, była likwidacja pionowych znaków drogowych, często już nieaktualnych, które należało wymienić. Bywały też sytuacje, że na niektórych skrzyżowaniach wcale nie było oznakowania. Ważną sprawą, która jest brana pod uwagę przy rozpatrywaniu postulatów przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu, jest koszt takiej operacji. - Wkrótce będziemy wdrażać wyłączenie ze strefy ul. Wiśniowej na osiedlu Słonecznym. Nowe oznakowanie będzie kosztować od 15 do 20 tys. zł tylko dla jednej ulicy. Natomiast dla ul. Zapolskiej na całej jej długości, czyli od ronda przy SP-7 do ul. Asnyka, będą wymalowane na skrzyżowaniach dodatkowe poziome oznakowania o warunkowym zatrzymaniu. Zobaczymy jak to się przyjmie. Zastanawiamy się, czy podobnie oznakować pozostałe skrzyżowania na tym osiedlu – wyjaśnił dyrektor Rekowski.

Na slajdzie początek ul. Wiśniowej od strony szpitala. Na zdjęciu z posiedzenia RSO oprócz Agnieszki Lewińskiej szef samorzadu osiedla Budowlanych Czesław Wodzikowski.

Tagi: