Nie bądź obojętny! Zadzwoń na nr 112, aby uratować komuś życie

Dodane: 2024-01-08

Zima zagościła na naszym terenie na dobre, niskie temperatury osiągające nawet 15 stopni. Te trudne warunki są szczególnie uciążliwe, a mogą być także niebezpieczne dla osób bezdomnych, dlatego policjanci z Chojnic, Czerska i Brus już od początku października odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Osoby takie informowane są przez funkcjonariuszy, gdzie mogą znaleźć schronienie.

Tegoroczna zima będzie kolejnym sprawdzianem zarówno dla służb zaangażowanych w pomoc bezdomnym jak i dla ludzkiej wrażliwości. Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki empatii ludzi, którzy widząc osoby śpiące na ławkach, przystankach czy innych miejscach powiadamiają odpowiednie służby. To właśnie dzięki szybkiej reakcji i informacjom docierającym do oficera dyżurnego, policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i pomóc potrzebującym.

Pamiętajmy, że co roku dochodzi do sytuacji, gdy osoby nietrzeźwe nie są w stanie dojść do domu i zasypiają na ulicy, dlatego tak ważne jest aby mieszkańcy całego powiatu, jeśli sami nie mogą pomóc takim osobom, informowali odpowiednie służby dzwoniąc pod nr 112.

KPPolicji w Chojnicach

Tagi: