Aktorka Edyta Jungowska była gościem chojnickiej biblioteki

Dodane: 2022-12-20

Aktorka i lektorka audiobooków Edyta Jungowska w sobotę 17.12 spotkała się z młodszymi chojniczanami i ich rodzicami. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach, a odbyło się ono w ChCK.

Aktorkę przedstawił wicedyrektor biblioteki Przemysław Zientkowski, który podkreślał, że przyjazd takiego znanego i lubianego gościa był prezentem świątecznym. Spotkanie skupiło się wokół twórczości szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Aktorka pytała dzieci o bohaterów książek tej autorki. Jak się okazało dzieci świetnie znały treść powieści i chętnie odpowiadały na pytania. Czytała także fragmenty "Pippi Pończoszanki", m.in. o tym jak Pippi bawiła się z policjantami w berka. Pokazała też kilka animacji związanych z czytanymi przez nią audiobookami: "Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Pończoszanka" i "Karlsson z dachu".

Młodsi czytelnicy z pewnością nie nudzili się słuchając opowieści o Pippi, tym bardziej, że sami brali w niej udział. Aktorka zachęciła do zabawy w prawdę i fałsz, lecz nie w typowy sposób. Gdy zadawała pytania, uczestnicy odpowiadali "Pippi", kiedy zdanie było prawdziwe, natomiast "naleśnik", gdy było nieprawdziwe. Edyta Jungowska opowiedziała dzieciom także o ulubionych powiedzonkach Pippi, a chętni mogli je przeczytać w języku angielskim i japońskim.

Na zakończenie spotkania każdy mógł otrzymać autograf aktorki na jej audiobookach i porozmawiać z nią o swoich ulubionych bohaterach z książek.

MBP w Chojnicach

Tagi: