GOK zaprasza do świątecznych szopek w Silnie i Kłodawie

Dodane: 2023-01-05

Święto Trzech Króli (Uroczystość Objawienia Pańskiego) upamiętnia objawienie się światu Boga w postaci Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem. W stronę miejsca narodzin, za gwiazdą na niebie, podążyli z pokłonem mędrcy ze Wschodu, znani jako Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, w darze ofiarując Nowonarodzonemu złoto, kadzidło i mirrę.

Na pamiątkę tego wydarzenia 6 stycznia obchodzone jest święto Trzech Króli, a postacie mędrców często występują w bożonarodzeniowych szopkach, obok Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków i zwierząt. Zachęcamy do wykorzystania długiego weekendu ze świętem Trzech Króli (które w tym roku przypada w piątek) i odwiedzenia szopek w gminie Chojnice.

Pierwsza z nich znajduje się pod wiatą przy domu kultury w Silnie. Od kilku lat w okresie świąt Bożego Narodzenia pracownicy WDK ustawiają tam szopkę, której główne elementy stanowią rzeźby wykonane przez Zygmunta Kędzierskiego. Nadchodzący weekend to ostatnia okazja do zobaczenia szopki, zachęcamy zatem do spacerów, spotkań czy nawet wspólnych zdjęć wykonanych na jej tle.

Druga szopka, to nowość w gminie Chojnice. Powstała w „grzybku” przy świetlicy w Kłodawie, a autorem rzeźb jest Grzegorz Szopiński – miejscowy twórca. Postacie Świętej Rodziny, Trzech Króli i zwierząt były tworzone przez cały rok, warto więc odwiedzić szopkę, aby podziwiać kunszt artysty. Następna okazja do obejrzenia „żłobka” przy kłodawskiej świetlicy dopiero przed świętami Bożego Narodzenia w 2023 r. 

GOK Chojnice

Tagi: