Zaśpiewali w charzykowskim kościele kolędy na charytatywnym koncercie

Dodane: 2023-01-07

Wczoraj (6 stycznia) w charzykowskim kościele odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kwartetu instrumentalno - wokalny w składzie Katarzyna Burda, Maria Dudzinska, Wioleta Kiedrowicz i Mateusz Buse. Jego widzowie wsparli datkami Hospicjum Aniołowo w Chojnicach.

Oprócz tradycyjnych kolęd (jedna była łacińska) usłyszeliśmy także pastorałki pochodzące z repertuaru Zbigniewa Preisnera ("Kolęda dla nieobecnych"), zespołu gospelowego Trzecia Godzina Dnia czy z musicalu Metro. Organizatorem była Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej, której proboszcz ks. Henryk Borkowski po zakończeniu koncertu serdecznie podziękował wykonawcom charzykowsko - chojnickiego (tylko Mateusz Buse jest z Chojnic) kwartetu za piękne widowisko słowno - muzyczne. Jego inicjatorką była Wioleta Kiedrowicz, katechetka w SP Charzykowy. Także serdecznie podziękowała artystom i ks. proboszczowi Małgorzata Kaczmarek z TPH Aniołowo. Na transmisję koncertu zrealizowanego przez Chojnice TV zaprosił gminny radny i mieszkaniec Charzyków Józef Kołak.

Drugi koncert z tym samym programem zespół wykona jutro w niedzielę 8 stycznia 2023. Odbędzie się w kościele w Chojnicach na osiedlu Bursztynowym. Parafia Jezusa Chrystusa Miłosiernego zaprasza na niego na godzinę 15.00. Dochód z koncertu przeznaczony jest na wsparcie budowy kościoła.

Tagi: