W 2023 na razie tylko kontynuowane inwestycje

Dodane: 2023-01-09

W przyjętym na sesji RM Chojnic z grudnia 2022 budżecie miasta na 2023 rok jest finansowanie tylko dla inwestycji rozpoczętych w ubiegłym roku. Nowe będą, o ile pojawią się tzw. wolne środki budżetowe, zostaną zrealizowane dochody ze sprzedaży majątku oraz zostaną przyznane dotacje.

Jak poinformował na pierwszej w 2023 roku konferencji prasowej (9.01) burmistrz Arseniusz Finster, na pewno zostaną zrealizowane te inwestycje, które są rozpoczęte. Przekazał także informacje o planach ratusza na kolejne inwestycje. Podajemy zestawienie najważniejszych informacji.

- nowa siedziba żłobka o 100 miejscach ma być gotowa do 30.06, łączny koszt ok. 8,5 mln zł; jest gotowy projekt układu drogowego przy nowym żłobku, realizacja wyniesie ok. 3 mln zł; środki na niego m.in. ze sprzedaży aktualnej siedziby żłobka, wycena na ok. 1,8 mln zł.

- Przebudowa ul. Modrzewiowej i okolicznych zakończy się do 4.10.2023; rozpoczął się remont ul. Rzepakowej, wykonawca buduje kanalizację deszczową; wykonawca wszedł na ul. Wyszyńskiego, gdzie prace mają zakończyć się do 22.08.2023.

- trwa remont dworca kolejowego, powinien zakończyć się do 2.07,

- wkrótce konsultacje z mieszkańcami ulic Wróblewskiego, Śniadeckich i Jeżynowej nt. sposobu modernizacji tych ulic,

- zostaną złożone wnioski o dotacje na remont zabytkowych obiektów: Bazyliki Mniejszej, murów obronnych i siedziby Katolickiej SP (dawny żłobek przy ul. Grunwaldzkiej).

- zakończył się I etap modernizacji dwupoziomowej hali sportowej dla SP nr 1, UM przymierza się do II etapu,

- miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie modernizacji uliczek na Starym Mieście: fragmentu Staroszkolnej przy restauracji Sukiennice, Krętej (z asfaltem) oraz Podmurnej; zamiast kamieni polnych będzie kostka granitowa z odzysku, jak w 2022 przy Sądzie Rejonowym;

- na os. Bajkowym ma być budowany wodociąg, być może i kanalizacja sanitarna;

- wkrótce II przetarg na budowę komunalnego budynku mieszkalnego, ma być wspólnie realizowany przez TBS i ZGM;

- UM czeka na rozstrzygnięcie konkursu grantowego w Ministerstwie Sportu na II etap kompleksu MODRAK.

Na pokazie slajdów zdjęcia zmodernizowanej hali sportowej dla SP nr 1, mury obronne przy ul. Wałowej oraz aktualny stan ul. Podmurnej. Polne kamienie na nawierzchni tej ulicy ułożono w ramach miejskiej inwestycji w latach 90. ub. wieku. 

Tagi: