ENEA wymieniła lampy sodowe na LED-owe przy fragmencie ul. Lichnowskiej

Dodane: 2023-01-17

Praktycznie podczas inwestycji drogowych związanych z budową lub wymianą oświetlenia stosowane są wyłącznie oprawy typu LED. Takie właśnie w ub. tygodniu pojawiły się na odcinku ul. Lichnowskiej.

Poinformował nas o tym jeden z Czytelników, dodając, że chodzi o okolice siedziby Urzędu Pracy, gdzie ekipa instalatorów wymienia oprawy oświetleniowe na nowoczesne typu LED. Jeszcze tego samego dnia (czwartek 12.01) sprawdziliśmy sygnał. Faktycznie, są na słupach oprawy LED-owe. Trochę zaskoczeni tym faktem, gdyż jesienią ubr. na konferencjach prasowych w ratuszu informowano, że miasto zamierza kompleksowo wymienić lampy sodowe na LED-owe, o ile pozyska na ten cel dotację rządową z dedykowanego programu. Wówczas rachunki za energię elektryczną zużywaną przez lampy uliczne mogą spaść nawet o 80% w porównaniu do sodowych. Wczoraj (16.01) zapytaliśmy dyrektora Wydziału Komunalnego Jarosława Rekowskiego o pochodzenie wykonawcy i inwestora tej wymiany. Okazało się, że bez informowania o tym działaniu ratusza dokonała tego firma ENEA.

Aktualnie ok. 50% lamp ulicznych w mieście jest własnością koncernu energetycznego, reszta należy do miasta. Ale za tzw. konserwację wszystkich lamp, także tych własności ENEA, płaci miasto. Tak stanowi Prawo Energetyczne.

Tagi: