W Ogorzelinach zabawa karnawałowa była w stylu lat 70-tych

Dodane: 2023-01-17

Karnawał to doskonały czas na zabawę, dlatego w Ogorzelinach nie mogło zabraknąć zabawy karnawałowej w stylu lat 70-ych. Zorganizowana została wspólnie przez Sołtysa Jarosława Erbetowskiego i Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć dekoracji z okresu PRL-u. Wykonana została też wystawa dawnych sprzętów domowych oraz fotografii z lat 70 tych. Goście mogli cieszyć też ucho dźwiękiem muzyki płynącej z magnetofonu szpulowego. Na ścianach wisiały plakaty z hasłami dawnych lat. Pamiątkowe zdjęcia można było wykonać w pokoju, który był umeblowany na wzór lat 70-tych. Dziękujemy osobom, które pożyczyły nam na ten czas wspaniałe stare, ale pełne wspomnień meble, obrazy, lampy, płyty, a nawet zabawki.
Uczestnicy bawili się w świetnie dopasowanych strojach. Były peruki i kolorowe, kwieciste suknie, bluzki czy spodnie dzwony. Do tego wszystkiego trzeba podkreślić odpowiednie obuwie niektórych par, które było podziwiane przez bawiących się.

Podczas zabawy trzyosobowe jury dokonało wyboru trzech najefektowniejszych strojów przybyłych par. Ze względu na bardzo trudny wybór wyróżniono także czwartą parę. Każdy z wygranych otrzymał nagrodę, którą był kosz malinowych produktów, prosto ze spiżarni domowej. Goście raczyli się smakowitymi daniami z okresu PRL-u i bawili się przy muzyce lat 70 tych.

WDK Ogorzeliny

Tagi: