Metalowa Orkiestra zagra dla WOŚP w sobotę 28.01 w Gościńcu

Dodane: 2023-01-28

Metalowe serce zabije dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w przeddzień ogólnopolskiego finału. W sobotę 28.01 o g. 19 w Browarze Gościniec w Chojnicach wystąpią Mōringa, Lovecraft oraz Big Blind. Koncertom będą towarzyszyć licytacje.

Pochodząca z Chojnic Mōringa umiejętnie wplata siarczyste riffy w przestrzenne post rockowe klimaty. Raz wprowadza w świat lekki, luźny, magiczny, by po kilku minutach stworzyć niepokój i napięcie. Stany te utrzymują wcale niekrótko, gdyż mōringowe instrumentalne kompozycje trwają nawet po 10 minut i więcej. Motywy są rozbudowane i wymagają czasu, aby się „rozkręcić” - ale muzycy potrafią utrzymać uwagę i zainteresowanie słuchaczy.

Mōringa „Water” - https://youtu.be/G3bpAbvYOhk

Co powiecie na muzykę, w której The Doors miesza się z Trouble, Judas Priest z Kyuss, a Manilla Road z Danzig ? Bydgoski Lovecraft nie boi się takich eksperymentów. Sprawdźcie ich ostatnią płytę „Can Abyss”. Krążek zaczyna się klimatycznym „Awakening (From the Sea)” z początkowo nisko osadzonym melodyjnym wokalem, wznosząc się na wysokie orbity w kluczowych momentach. To świetny przykład ukazujący gatunkowe mariaże zespołu.

Lovecraft „Can Abyss” LP - https://lovecraftband.bandcamp.com/album/can-abyss

Big Blind pochodzi z Bytowa, ale od ostatnich lat bardziej związani są z Gdynią. Od ponad dekady nagrywają i koncertują. Zainspirowani Acid Drinkers i Motörhead czerpią z szeroko pojętego rock’n’rolla. Ich kompozycje są przebojowe i energetyczne. Namiastkę i zarazem zapowiedź nowej płyty można usłyszeć w niedawno opublikowanym numerze pt. „Recoil”.

Big Blind „Recoil” - https://bigblindofficial.bandcamp.com/album/recoil

Tradycyjnie podczas Metalowej Orkiestry koncerty będą przeplatane blokami z licytacjami. Akcję również będzie można wesprzeć przekazując datki do puszek w ramach zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy chojnickiego sztabu WOŚP. Cały dochód z licytacji oraz datków zostanie przekazany na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

Wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej od kilkunastu lat wspierają inicjatywę WOŚP - organizując Metalową Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To obok InterTony Festiwal druga cykliczna impreza inicjowana przez tę ekipę. Koncert jest organizowany dzięki pomocy przyjaciół z lokalnych przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje oraz licytowane przedmioty znajdziecie na stronie wydarzenia na FB.

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

Tagi: