W bibliotece zakończyły się feryjne zajęcia dla maluchów

Dodane: 2023-01-23

W piątek 20 stycznia w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się piąte, ostatnie, spotkanie feryjne dla maluszków z mamami. Tym razem po zabawach wierszykowych bibliotekarka zaproponowała dzieciom książeczkę pt. „Czy mógłbym zostać Twoim psem?” autorstwa Trudy Cummings.

Maluchy z zainteresowaniem śledziły losy pieska, który bardzo chciał znaleźć swojego człowieka. Nie było to jednak łatwe. Po czytance była zabawa ruchowa przy muzyce oraz wykonywanie pracy plastycznej – nauka rysowania pieska za pomocą wierszyka. Wszyscy uczestnicy, zarówno duzi, jak i mali, bardzo się starali wykonać pracę jak najlepiej.

Po całym tygodniu wspólnego spędzania czasu, wykonywania zabaw ruchowych i plastycznych grupa bardzo się ze sobą zżyła. Codziennie zarówno dzieci, jak i ich mamy, a także panie bibliotekarki odliczały czas do kolejnego spotkania. Udało się wypracować wspólny rytm.

Wszystkim uczestnikom pierwszego tygodnia ferii serdecznie dziękujemy za czas poświęcony na codzienne docieranie do biblioteki oraz za zaufanie. Na szczęście nikt nie musiał się żegnać na dłużej, ponieważ wszyscy są gorliwymi czytelnikami i bibliotekę oraz panie bibliotekarki odwiedzają regularnie przy okazji wypożyczania książek. Na zakończenie spotkań feryjnych na uczestników czekała mała niespodzianka, a i panie bibliotekarki otrzymały miłe dowody uznania od dzieci i mam.

MBP Chojnice

Tagi: