`Jestem zdziwiony nieobecnością przedstawiciela Rządu RP`

Dodane: 2023-01-24

Na wczorajszej (23.01) konferencji prasowej poseł Aleksander Mrówczyński skomentował brak zaproszenia dla przedstawiciela Rządu RP ze strony organizatorów uroczystości podpisania umowy na budowę zachodniego obejścia miasta.

Chojnicki poseł z Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do absencji na uroczystym podpisaniu umowy w ratuszu ze zwycięzcą przetargu na realizację zachodniego obejścia naszego miasta, które odbyło się 12 stycznia 2023, przedstawicieli Rządu, jak i swojej.

- Był na niej wicemarszałek województwa pomorskiego, byli samorządowcy z miasta Chojnice, gminy Chojnice i powiatu chojnickiego. Nie było przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, Rządu RP. Być może i moja osoba mogła tam być. Stroną zapraszającą na to spotkanie był Urząd Marszałkowski – przekazał portalowi Chojnice TV poseł Aleksander Mrówczyński.

Przypomniał, że inicjatorem programu budowy obwodnic dla dróg wojewódzkich był aktualny rząd. W województwie pomorskim, oprócz Chojnic, z tego programu skorzystały Kartuzy oraz Skórcz. - W dniu, kiedy została w tej sprawie podjęta decyzja, zorganizowaliśmy konferencję prasową przy stacji paliw w Nieżychowicach, by o tym poinformować media i społeczeństwo. Rządowa dotacja w kwocie 25,5 mln zł jest drugą, po Urzędzie Marszałkowskim, pod względem wysokości w budżecie inwestycji – zauważył Aleksander Mrówczyński.

Przypomniał, że na etapie konsultowania trasy zachodniego obejścia nie był zwolennikiem wariantu, który wygrał. Poprosił na konferencji burmistrza Arseniusza Finstera, aby dopilnował wykonania jak najlepszego zabezpieczenia od nowej drogi mieszkańców najbliższych domów. Dodał, że dziwi brak zaproszenia wojewody w kontekście potrzeby w niedalekiej przyszłości współpracy przy budowie węzła Nieżychowice na południowej obwodnicy Chojnic.

Więcej w naszej relacji video.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji portalu Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Tagi: