Kazimierz Ginter daje na WOŚP szkolenie z zarządzania firmą

Dodane: 2023-01-28

Są już znane szczegóły wydarzeń, które w najbliższy weekend 28 – 29.01.2023 odbędą się w ramach miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania będzie m.in. jednodniowe szkolenie z zarządzania firmą. Nauczycielem będzie Kazimierz Ginter.

Po raz pierwszy „dziać się” będzie także w Charzykowach (oprócz lokalnych wydarzeń WOŚP-owych). Miejski sztab organizuje tam w sobotę 28.01 od 10.00 I edycję Chojnickiego Sportowego WOŚP-owania. Poszczególne części (bieg, jazda na rowerze oraz morsowanie w jeziorze) odbędą się w amfiteatrze, na plaży oraz w okolicy tych miejsc.

Ponownie w ChCK (sobota od 17.00) będzie „WOŚP-owe Spotkanie z Kulturą”. Rozpocznie się od serii licytacji najróżniejszych fantów i gadżetów. Jak od wielu lat bywa, także i w 2023 będzie do wylicytowania Łoś Finio. Burmistrz i Starosta oferują swoje fotele na jeden dzień w roku. Grzegorz Szlanga „przekazał” na licytację prywatny występ teatru „Projekt 41”. Będzie kilka obrazów, w tym akwarela Elżbiety Jakubowskiej z Bramą Człuchowską. Nie zabraknie gadżetów sportowych. Kilka z nich otrzymał z PZPN działacz tej organizacji Bogdan Duraj. Są to m.in. koszulki reprezentantów Polski z ich autografami: Kamila Glika i Krzysztofa Piątka. Będzie też but piłkarski Wojciecha Szczęsnego, piłka z autografami reprezentantów polskiej reprezentacji z meczu w Lidze Narodów. Po raz pierwszy w historii 31 finałów Chojnice otrzymały do wylicytowania z krajowego sztabu WOŚP tzw. złote serduszko wykonane z ofiarowanej na poprzednim finale złotej biżuterii. Jego licytacja musi rozpocząć się od 10 tys. zł. Po licytacjach występ laureatów konkursu coverów Zbigniewa Wodeckiego (odbędzie się w czwartek 26.01).

Tego samego dnia od 19.00 w Gościńcu rozpocznie grać „Metalowa Orkiestra”. Niedzielny finał odbędzie się w miejskiej hali sportowo – widowiskowej. Rozpocznie się o godzinie 10.00, zakończy po występie Kalinovskiego, zaplanowanego na 20.15. Wcześniej m.in. zajęcia dla dzieci, gra terenowa, pokaz OSP oraz rycerzy z Bractwa Herbu TUR, występy w „Teraz Ja!”. Nie zabraknie licytacji, Światełka do nieba (pokaz fajerwerków od 20.00) oraz występu grupy Postulat.

Tagi: